מומלצים

גיברלטר

גיברלטר

גיברלטר היא חצי אי, שעבר ידיים רבות ב-400 שנים האחרונות. מוסלמים, ספרדים ובסוף בריטים. כיום גיברלטר עצמאית, אם כי היא כפופה במובנים רבים לאנגליה ולמלכה.

בימים אלו (בהם קיימת מתיחות רבה בין הספרדים והגיברלטרים) הכניסה לגיברלטר עם רכב בבוקר גוזלת הרבה מאוד זמן ועל כן, אני ממליצה בחם להכנס לגיברלטר רגלית. ממש מחוץ לגבול תוכלו למצוא מקומות חניה בתשלום (באמצעות מדחן) או שתוכלו לחנות באחד החניונים בעיר לה לינאה.

ככל שתתקרבו לגיברלטר (אם אתם באים בשעות הבוקר), תוכלו כבר לראות את הפקק הארוך המוביל לגיברלטר, סעו לאורך הפקק מבלי להשתלב בו. כשתגיעו לנקודה בה השילוט יורה לכם לפנות ימינה לגיברלטר – אל תפנו! יהיה לכם קשה להחלץ מהפקק אם תעשו זאת. החנו את רכבכם לפני או אחרי הפקק.

את ההר של גיברלטר תוכלו כבר לראות מהחניה ואלא אם באתם ביום של ראות לקויה, תוכלו לראותו כבר קודם לכן.
לכו לכיוון ההר ובמהרה תראו את מעבר הגבול. אל תשכחו לקחת איתכם דרכונים!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

אני ממליצה להגיע לגיברלטר לפני השעה 11:00, פשוט בכדי שניתן יהיה להספיק ולראות כמה שיותר.
את הטיול בתוך גיברלטר ניתן לעשות באמצעות מוניות תיירים שאורבות מיד עם הכניסה לגיברלטר, או שאפשר לתאם איתי את הביקור.

גיברלטר עצמה מציעה כמה אטרקציות חביבות הכוללות טיול במערת נטיפים עצומה ובתוכה אולם קונצרטים (!). קופי גיברלטר פזורים על כל ההר ומהווים אטרקציה בפני עצמה. הקופים האלו חצופים מאוד ואין בהם שוב פחד, הם ינסו לחטוף כל דבר שנראה להם כמו אוכל, אז אל תתקרבו אליהם עם שקיות ניילון מרשרשות.

ישנן מנהרות שנחצבו במלחמת העולם הראשונה והורחבו במלחמת העולם השניה (Great Siege Tunnel). במנהרות ישנם מיצגים שונים ותותחים מימי המלחמות. אפשר לבקר במפל יפה, תותח ששוקל מאה טון וביורופה פוינט(Europa Point).

גיברלטר מתהדרת גם ברכבל המוביל לאחת מפסגות ההר, הנותנת נקודת תצפית עוצרת נשימה על המיצרים והאיזור (ניתן לראות את אפריקה וספרד).

גיברלטר

מההר יוצא מסלול המכונה המדרגות הים תכוניות (The Med’s Steps). המסלול מיועד למיטיבי לכת וכולל הרבה מאוד מדרגות. זהו מסלול מעגלי המתחיל בחלק המערבי של הצוק ונותן תצפית מרהיבה על המיצר עצמו (בימים של ראות טובה ניתן לראות את אפריקה מצד אחד ואת ספרד מהצד השני, כשבינהם ים, המהווה את החיבור שבין האוקינוס האטלנטי והים התיכון) ומסתיים בחלק המזרחי של  הצוק, המשקיף על חופי קוסטה דל סול הספרדיים. חוויה מומלצת בחם!

גיברלטר

 

 

 

 

 

 

 

 

גיברלטר

 

מאחת המרינות של גיברלטר פועלות שתי חברות המוציאות סירות תיירים אל תוך מימי המפרץ, כשהמטרה היא צפייה בדולפינים הרבים החיים בו. לא תמיד המשטים האלו מצליחים ויש פעמים שהסירות האלו חוזרות עם תיירים מאוכזבים, אך כאשר הסירות מצליחות לאתר את להקת הדולפינים, מזדמנת חוויה בלתי נשכחת. במפרץ חיים מאות פרטים וכמו כל הדולפינים, גם הם מאוד ידידותיים והם ממש משחקים עם הסירה. קופצים לאורכה ולרוחבה ונותנים מן מופע ראווה אמיתי – לא כמו המופעים המבויימים שניתן לראות בגני החיות, אלא את הדבר האמיתי.

לבסוף, אפשר לקנח בטיול ברחוב הראשי של גיברלטר (Main Street) ולאכול חומוס ופלאפל עם פיתה, במסעדה כשרה.

גיברלטר היא מקום חביב מאוד, שחבל לפספס אם מטיילים באיזור, יחד עם זאת, חשוב לבוא עם ידע מוקדם, בכדי לנצל את יום הטיול בצורה מיטבית.

בכדי לקבל עוד פרטים על דרכים מיוחדות בהן ניתן לראות את גיברלטר ומקומות חבויים שרק מקומיים מכירים,
צרו קשר או מלאו טופס הזמנת מסלול.

יעל חפץ – יועצת טיולים לספרד וגיברלטר