מומלצים

טיסות לדרום ספרד

white-vilages-1

למרות הקרבה של דרום ספרד לארצנו הקטנטונת, הגעה בטיסות לדרום ספרד יכולה להיות לעיתים ארוכה.

בדרום ספרד קיימים שני שדות תעופה, מלגה וחרז. למיטב ידיעתי, אין טיסות ישירות שמגיעות מהארץ לחרז, אם כי ניתן לטוס בחברה זרה, שטסה מהארץ למקום כלשהו ומשם לחרז. לדוגמא ת”א-רומא-חרז.

ככלל אצבע, אין טיסות לדרום ספרד (הכוונה לטיסות ישירות), עם זאת, לעיתים יש טיסות שכר ישירות למלגה והתאריכים שלהם אינם קבועים ולכן קשה מאוד לתכנן איתן טיול מראש. עם זאת, הייתרון הגדול של טיסות השכר הוא כמובן היותן טיסות ישירות (כ-4.5 שעות) המביאות אתכן לבירת אנדלוסיה – מלגה. הטיסות הסדירות, כשמן כן הן ולכן ניתן לתכנן באמצעותן טיול מספר רב של חודשים לפני מועד הטיול. אולם, אלו טיסות שכוללות טיסת המשך (דרך אחת מבירות אירופה, תלוי בחברה בה בחרתם. אל איטליה יטוסו דרך רומא, ברסלס אירליינס יטוסו דרך בריסל וכו’) והן גוזלות במקרה הטוב 9 שעות, במקרה הממוצע 12 שעות ובמקרה הגרוע 15 שעות וצפונה…כך שהמשמעות היא, שכמעט יום שלם מהטיול יוקדש לטיסות וזה במקרה הטוב (אם מחשבים את סך כל זמן הטיסות גם בהלוך וגם בחזור, מדובר ב-18 שעות). אם יתרה מזלכם ובדיוק בזמן בו אתם מתכננים להגיע לדרום ספרד, מצאתם טיסת שכר, אני ממליצה בחום לקנות כרטיסים מחברה מסודרת כמו ארקיע, ישראייר או אל על (באל על טיסות השכר מופעלות על פי רב ע”י סנדור) ולא מכל מיני חברות משנה שחוכרות מטוסים, כי לא פעם, הטיסות האלו מתבטלות בדקה התשעים ועגמת הנפש שנגרמת מכך, ברורה.

טיסות שכר ‘נולדות’ על פי רב, קרוב מאוד למועד הטיסה, הן בעיקר מיועדות למהירי ההחלטה. עם זאת, גם אם אין טיסות שכר בתאריכים הרצויים, זה לא אומר שלא יהיו טיסות שכר בתאריכים הרצויים. שווה להרים טלפון לארקיע 5758*, אל על 2250* או ישראייר 1-700-700-186 ופשוט לשאול. לפעמים הנציגים יודעים על טיסות שעדיין לא מפורסמות (ישראיר מפעילה טיסה ישירה למלגה החל מאמצע מאי).

אפשרות נוספת, היא רכישה עצמאית של שני כרטיסי טיסה נפרדים. כרטיס ראשון מהארץ לברצלונה או מדריד (טיסות לברצלונה או מדריד הינן טיסות קו ולעיתים גם שכר שקל מאוד להשיג במחירים שפויים לאורך כל ימות השנה) וכרטיס שני, מהעיר אליה טסתם, אל מלגה. קיימים שני חסרונות גדולים בשיטה הזה, הראשון: אם הטיסה מהארץ מתעכבת ובגללה תאחרו לטיסה ממדריד או מברצלונה, אף אחד לא יפצה אתכם ותאלצו לקנות טיסה נוספת (אם זה קורה במקרים בהם גם טיסת ההמשך נקנתה מהחברה שבגינה נגרם העיכוב, החברה לוקחת אחריות מלאה והיא מוצאת לנוסע את הטיסה הבאה האפשרית שתביא אותו ליעד הסופי). החסרון השני הוא, שתאלצו לאסוף את המזוודות ולבצע צ’ק אין נוסף, כולל ביטחון (תהליך שנחסך מכם, כאשר יש בידכם כרטיס עליה לטיסה הבאה והמזוודות שלכם מתוייגות למלגה). מעל לכל זאת, כאשר מצבעים רכישה כזו, צריך להקפיד שיש מספיק זמן (לכל הפחות שלוש שעות ואם אפשר קצת יותר, אז עדיף) בין הנחיתה וההמראה. חברות שמפעילות טיסות בתוך ספרד הן איברייה ,אייר אירופה ווואלינג.

אם אתם מחליטים לקנות שני כרטיסים נפרדים, זה המקרה היחיד בו אני ממליצה להוועץ בי לפני שאתם רוכשים כרטיסים, כי אז, ייתכן ונבנה יחד, בהתאם לזמן שעומד לרשותכם ועוד מספר שיקולים, טיול בדרום ספרד, שיתחיל במדריד או ברצלונה ויסתיים במלגה (או ההפך). כך, יחסך מכם כאב הראש של טיסת המשך, לפחות בכיוון אחד וגם תבלו יותר זמן בטיולים ופחות זמן בטיסות.

מילת סיום, למרות כל הקשיים, לא הייתי מוותרת על דרום ספרד. היא בהחלט שווה את זה! יש בה קסם שייחודי רק לה, בייחוד כשיודעים לחוות אותה כמו מקומיים מנוסים, שיודעים בדיוק לאן ללכת, איפה לאכול ודרך איזו דרך לסוע.

אם עשיתי לכם חשק, אתם מוזמנים לצור קשר או למלא טופס הזמנת מסלול ושתהיה טיסה נעימה!

יעל חפץ – יועצת טיולים לספרד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *