כללי

מסלולי הליכה בספרד

Pinar Del Rai

החלטתם לטוס לספרד, אך מאסתם בכל אתרי התיירות הרגילים והמוכרים ואתם רוצים משהו קצת אחר. חרשם את כל שבילי ארץ ישראל ואתם תוהים:” האם לספרד יש את ה’קק”ל’ שלהם? האם נוכל למצוא מסלולי הליכה בספרד, שיהיו גם יפים וגם נוחים?” התשובה היא כמובן ‘כן’

האסוציאציה הראשונה של ישראלים, כשעולה לשולחן נושא טיולי הליכה בספרד, היא הפירינאים. אז אמנם בפירינאים יש מסלולי הליכה רבים, ברמות קושי משתנות, אך הם לא המקום היחיד בספרד, בו ניתן למצוא מסלולי הליכה.
הייחודיות של מסלולי ההליכה בפירינאים (מעבר ליופים עוצר הנשימה), הוא נגישות המידע אודותם.
מציאות מידע באינטרנט אודות מסלולי הליכה בפירינאים הינה משימה פשוטה מאוד. מרכזי ההסברה של השמורות בפירינאים, כמו גם חברות פרטיות רבות המארגנות טיולים שונים באיזור הפירינאים, הפכו את כמות המידע המוצע באינטרנט, לנגיש וזמין מאוד.

ברם אולם, שמורות טבע ומסלולי טיולי אחרים בספרד, לא רק שאינם מוכרים, גם אם במקרה שמעתם על אחד או שניים, הסיכוי למצוא אודות פיסת מידע כלשהי באינטרנט, די קלושה.
הסיבות לכך שונות ומשונות, אך אינם משנים את השורה התחתונה – אם אתה לא יודע לאן ללכת, סביר שלא תוכל למצוא מסלולים נוחים, יפים ובטוחים, ללא הכוונה מקומית.

שתי דוגמאות מצויינות למסלולי הליכה נוחים בדרום ספרד הינם Pinar Del Rai ו- El Torcal

Pinar Del Rai

Pinar Del Rai, משמעו ‘עצי האורן של המלך’ הינה שמורה קטנה ליד גיברלטר ובאופן לא מפתיע, ניתן למצוא בה הרבה מאוד עצי אורן.
הצמחיה באיזור מזכירה מאוד את האיזור של הכרמל שלנו והשמורה מציע מספר מסלולי הליכה מעגליים.
רמת הקושי של כל המסלולים היא קלה ובהחלט מתאימה לכולם, כולל משפחות עם ילדים קטנים ותינוקות.
מעבר לחוויה של טיול טבע אמיתי בארץ זרה, שממש לא מצריך ציוד מסורבל או הכנה כלשהי, באחד המסלולים של השמורה ניתן להגיע לנקודת תצפית מאוד יפה על גיברלטר.

Pinar Del Rai

בתחילת המסלול ישנם שולחונות עץ מוצלים וזוהי בחלט נקודה מצויינת ונוחה לפיקניק.

Pinar Del Rai

ואם יש בינכם ילדים (גדולים או קטנים), שאוהבים לאסוף איצטרובלים – זה בהחלט מקום טוב!

Pinar Del Rai

El Torcal

אל טורקל הינה שמורה הנמצאת כשעה נסיעה ממלגה. הנסיעה לאיזור מהווה בעצמה חוויה מהנה, שכן היא עוברת דרך שדות ושטחי מרעה הררים מרהיבים. בשמורה ניתן למצוא תופעה גיאולוגית ייחודית: כל השמורה כולה, הייתה מכוסה במי ים עד לפני כמאה מליון שנה. התנגשות אדירה של לוחות טקטוניים, דחפה את כל שטח השמורה כלפי מעלה ובכך חשפה למעשה מקטע שלם של סלעים ומבנים תת קרקעיים. עם השנים, רוח וגשם המשיכו לחצוב ולעצב את פיסת גן העדן הזו והתוצאה ניראית כמו גן זן ענק.

El Torcal

Image result for el torcal spain

Image result for el torcal spain

יש כמובן עוד מסלולי הליכה רבים בספרד, אם תרצו לשמוע עליהם, צרו קשר:

יעל חפץ – יועצת טיולים לספרד וגיברלטר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *