מסלול לדוגמא

בכדי להתרשם מאופי ואיכות השירות אותו אני נותנת, קיראו את השורות הבאות.
זהו למעשה חלק ממסלול לדוגמא שבניתי לעיר רונדה, אחד הכפרים הלבנים היפים ביותר, השוכנים בדרום ספרד.

רונדה

רונדה עצמה מחולקת לעיר העתיקה והעיר החדשה. אנחנו נתרכז בעיר העתיקה וגם בה לא נבקר בכל האטרקציות האפשריות. אוביל אתכם למשובחות שבהן.
הכיכר אותה תקיפו בדרככם לחניה מכונה Plaza Duquesa de Parcent. הניווט ברונדה יהיה מעט יותר מסובך , שכן בעיר העתיקה יש סמטאות רבות ללא שם. כל עוד תצמדו באדיקות להוראות שלי, הכל יהיה בסדר.

הגשר של רונדה

הנקודה הראשונה בה נבקר ברונדה, תהיה גשר עצום ועתיק. בכדי להגיע אליו, לכו לעבר היציאה מהחניה, לכיוון Plaza Duquesa de Parcent וכשאתם מגיעים לשערים השחורים פנו ימינה וכמעט מייד שמאלה. אם אתם עוברים ליד תחנת משטרה אחרי כמה צעדים, אתם בכיוון הנכון. אחרי תחנת המשטרה תגיעו לסמטה ממנה נכנסתם, פנו אליה ימינה (זו ירידה קטנה). אחרי מספר צעדים, תהיה לימינכם, ממש בפינה, חנות קטנה ונחמדה שניתן לקנות בה מזכרות. תתקלו בעוד כמה וכמה כאלו בדרך, אבל זו אהובה עלי במיוחד. בניגוד לשאר החניות, שהן מאוד מאוד תיירותיות, בזו יש משהו אוטנטי. פנו שמאלה לרחוב Calle Armiñán. הגשר יתגלה לעינכים אחרי הליכה של כ-400 מ’. פשוט תמשיכו ללכת על הרחוב עד שתגיעו לגשר. קחו את הזמן. תהנו. תסתכלו על הבתים מסביבכם, על הדלתות, לחלקן יש פיתוחים וכל מיני עיצובים מעניינים אחרים. הרחוב הזה הוא תענוג צרוף לחובבי צילום. תהנו גם מכל החנויות שפזורות לאורך הדרך. כשתגיעו לגשר ותסיימו לצלם אותו ולהצטלם איתו מכל הכיוונים האפשריים, חצו אותו ופנו מיד שמאלה. יהיה שם ביתן קטן ובו ניתן לקנות כרטיסי כניסה, שיאפשרו לכם לרדת לתוך הגשר לכיוון הנחל שזורם תחתיו.

ארוחת צהריים ברונדה

כשתעלו מהנחל תהיה רעבים ופה יש לי שתי המלצות. שתיהן קשורות יותר לחוויה שתיווצר מהמקום בו תאכלו ופחות מאיכות האוכל. לא שהאוכל לא טוב, הוא פשוט לא העיניין במקרה הזה והאמת היא, שאכלתי במקומות טובים יותר בחיי, אבל כרגע – זה מה יש. אז ככה:המסעדה הראשונה, ממוקמת ממש מתחת לגשר ולכן הנוף שנשקף הוא העמק הקטן שנמצא מתחת לגשר (המסעדה נמצאת למעשה מתחת לכביש). בכדי להגיע אל המסעדה, עליכם לחצות את הכביש ולהכנס למלון ולרדת דרכו למסעדה, או חפשו את המעלית (היא נמצא ממש מעבר לכביש), היא תוריד אתכם ישירות למסעדה. המסעדה שייכת למלון, כך שאם אתם לא מוצאים את המעלית, זה ממש בסדר, פשוט שאלו בקבלה איך מגיעים למסעדה, יחד עם זאת, למסעדה יש כניסה נפרדת. אם תציצו מעבר למעקה של הגשר, תוכלו לראות את המרפסות של המסעדה ותבינו על איזה נוף אני מדברת. לפני שאתם בוחרים במסעדה הזו, תנו הצצה לאופציה השניה.
בכדי להגיע למסעדה השניה, אל תחצו את הכביש וכשאתם יוצאים מהגשר, פנו שמאלה לתוך משהו שנראה כהכלאה של מדרכה וטיילת. לכו עם השביל הזה, תהנו מהנוף ותפנו עם השביל ימינה. ברגע שתפנו ימינה, תראו את החלק של המסעדה שנמצא בחוץ. אם אין אפשרות לשבת בחוץ, עזבו. כי זה כל העיניין במסעדה הזו. לשבת בחוץ ולהשקיף על העמק החקלאי שפרוש בו. אין הבדל מהותי בסוג ואיכות האוכל ששתי המסעדות האלו מגישות. זה רק עיניין של איזה נוף בא לכם לראות.

זירת השוורים

היעד הבא שלכם יהיה זירת השוורים. אם אכלתם במסעדה ליד הגשר אתם יכולים לצאת חזרה אל הרחוב לפנות ימינה (לכיוון ההפוך מהגשר) ולהמשיך ללכת כ-150 מ’, עד שתראו את זירת השוורים משמאלכם. לחלופין, או אם בחרתם במסעדה השניה, פנו ימינה מהמסעדה ופשוט תמשיכו ללכת לאורך הטיילת, עד שתגיעו לזירת השוורים. הדרך הזו מועדפת עלי כי היא לא ליד הכביש והיא יותר יפה בעשרות מונים. בטיילת הזו יש גם מן מרפסת, שממש תלויה מעל העמק ונותנת נקודת תצפית מאוד יפה על כל העמק, לכו לשם.
הכניסה לזירת השוורים כרוכה בתשלום והיא כוללת כניסה למוזיאון נחמד, שנמצא תחת הטריבונות של הזירה ויש בו חליפות מטדורים עתיקות, בגדי סוסים,תמונות ומייצגים נוספים שקשורים לנושא של מלחמות השוורים.
אם הגעתם לזירת השוורים מהרחוב ולא מהטיילת, חזרו דרך הטיילת ובייחוד דרך המרפסת התלויה. בכדי להגיע לשם, פשוט פנו ימינה כשאתם יוצאים מהזירה ולכו ישר כ-250 מ’, תגיעו ישר לתצפית.

עשה לך חשק..?
ליצירת קשר לחץ כאן  ושיהיה טיול מוצלח!
יעל חפץ – יועצת טיולים לספרד וגיברלטר