כללי

פסח בדרום ספרד

פסח בדרום ספרד

משנכנס הדר מרבים בשמחה. בגדים חדשים לבנים לילדים, מתכננים אצל מי יהיה הסדר השנה, מי מבשל מה, כל המשפחה מתכוננת להסב סביב השולחן. לאכול עד שצריך כבר לשחרר כפתור או שניים. איזה כיף! או שלא…? לפעמים לא בא. אז אולי השנה תבלו את פסח בדרום ספרד? תסעדו ותמלאו את הבטן בטאפים מקומיים במקום במצה.

בעיני אין עונה יפה יותר ומתאימה לחופשה, מהאביב בדרום ספרד. הכל פורח, מזג האוויר מאוד נח לכל סוגי הטיולים, טיולי ערים או טיולי טבע.

בעונה הזו גם ניתן הרבה מאוד פעמים למצוא צ’רטרים ישירות למלגה, שזהו ייתרון עצום, שכן אם רוצים להתמקד בדרום ספרד, מלגה היא נקודת פתיחה מצויינת.
ניתן להגיע למלגה גם עם טיסות המשך מברצלונה או מדריד, אבל אם עושים זאת בגמיעה אחת, ההגעה מפתח הבית ועד המלון בספרד, יכולה לעיתים לארוך 14 שעות ולעיתים אפילו יותר. בעיני, זו לא הדרך להתחיל חופשה…אפשר לפתור בעיה זו בקלות, אם קונים טיסה ישירה למדריד או ברצלונה, שוהים שם יומיים – שלושה ורק אז עוברים למלגה ברכבת (מאוד נח ממדריד, לא הכי נח מרצלונה).
לכן, כפי שציינתי, טיסות ישירות למלגה, הן ייתרון עצום, יחד עד זאת, החיסרון הגדול של טיסות צ’רטר הן שהן טיסות צ’רטר. כלומר, אלו לא טיסות קו ולחברות שמנהלות את הטיסות האלו, יש נטייה לעיתים לבטל או לשנות טיסה.

אז למה לעשות את פסח בדרום ספרד ולא למשל בצפון או במדריד או ברצלונה? בעיקר בגלל מזג האוויר והפריחה.
מרבדים על גבי מרבדים של צהוב, סגול, אדום, ירוק, בכל מקום שמטיילים. האוויר נקי ונעים (סביב ה-20 מעלות), לא חם מידי, לא קר מידי, יש שמש נעימה, אי אפשר לבקש יותר מזה.

פסח בדרום ספרד
האמיצים (או הילדים) שבחבורה, יכולים אפילו להנות מטבילה בים, אבל המים מאוד מאוד קרים. בגלל הקרבה לאוקיאנוס האטלנטי, גם בקיץ המים מאוד קרים.

חוף ים בדרום ספרד

עשיתי לך חשק…? 🙂

צרו קשר ואשמח לתכנן עבורך את הטיול:

יעל חפץ – יועצת טיולים לספרד וגיברלטר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *