מומלצים

5 אתרי החובה במדריד

מדריד

לפעמים אתה באמת צריך קצת חופש. ולפעמים אתה מצליח להניח את ידיך על דיל מטורף למדריד. אבל … תמיד יש אבל … הוא רק ל-3 ימים. במקרה כזה, אתה חייב לדעת מיהם 5 אתרי החובה במדריד.


לפני שאנחנו מתחילים לצלול לאתרים עצמים, אני רוצה להתחיל בעצה חשובה:
כשיש לכם חופשה מאוד קצרה בכלל ובמדריד בפרט, המיקום של המלון הוא קריטי. למרות שיש תחבורה ציבורית נפלאה במדריד, כאשר מתכננים חופשה קצרה, חשוב לוודא שרוב הזמן מועבר בבילויים ולא במעברים בין אטרקציות שונות.
פוארטה דל סול (שהוא גם אחד מאתרים החובה) וסביבתו, הוא מיקום מצוין למלון. האתר נמצא במרחק הליכה מרוב האטרקציות של מדריד והוא גם ציר מרכזי של תחבורה ציבורית – עבור כל אותם האתרים שאינם קרובים.

כעת, לעסק סרג’יו: מיהם 5 אתרי החובה במדריד?

 1. פוארטה דל סול – המשמעות של ‘סול פוארטה דל’ היא “שער השמש”, ואכן אין כלל ספק שמדובר במקום שטוף שמש.
  כפי שצינתי קודם לכן, מעבר לכך שניתן להגיע מפוארטה דל סול לכמעט בכל מקום מדריד (בין אם רגלית ובין עם תחבורה ציבורית), מדובר פה בככר, שהיא רחבה עצומה שמהווה צומת של 8 סמטאות שונות ולכל אחת מהן, קסם משלה.
  בסימטאות ניתן למצוא חנויות רבות המציעות מזכרות מסורתיות, ארכיטקטורה מפוארת, וכמובן, טאפאס-ברים.
  אני ממליצה להקדיש לאיזור זה לבד לפחות 4 שעות.
 2. ארמון המלוכה של מדריד – השם של אתר זה מסגיר את מהותו. הארמון הנפלא הזה פותח את דלתותיו לעולם ומציג חפצים ייחודיים של משפחת המלוכה. יש אומרים כי למקום הזה בלבד יש לבלות יום שלם.
 3. פלאזה מאיור – במרחק של פחות מ -5 דקות הליכה מ-“פוארטה דל סול”, ניתן למצוא מניפסט בן 400 שנים, של אדריכלות ספרדית. כיום, פלאזה מאיור מציעה ערב רב של מסעדות תיירותים ועשרות חנויות מיוחדות.

  פלאסה מאיור
  פלאסה מאיור


 4. פארק רטירו – זוהי הריאה הירוקה של מדריד ואחד הפארקים הגדולים שיש לה להציעה. בפארק תוכלו למצוא בריכות יפות, ירוק אינסופי מבנים ספרדיים טיפוסיים, מזרקות ומונומנטים. אחד היתרונות של פארק רטירו, הוא קרבתו למרכזים מהם ניתן לשכור אופניים וסגווי. טיול רכוב (עם סגווי או אופניים) בפארק, היא חוויה נפלאה.

  רטירו פארק
  רטירו פארק
 5. מוזיאון סרלבו – זהו אתר פחות מוכר אשר מכונה ‘מוזיאון’, אך מדובר בשחזור של בית טיפוסי מהמאה ה -19, יותר מאשר מוזיאון. במקום המרהיב הזה תוכל להתרשם מהדרך בה אנשים נהגו לחיות במאה ה -19 – וזאת אם הם היו עשירים …

במידה ויש באמתחתך יותר משלושה ימים, או אפילו אם יש לך רק שלושה ימים, אך חשוב לך שהטיול יהיה מתוכנן בקפידה ומנוצל עד הדקה האחרונה, יותר מאשמח להציע לכם את שירותיי ולתכנן את הטיול הזה בשבילך.
השאר פרטיך ואחזור אליך בהקדם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *