כללי

5 אתרי חובה בברצלונה

פארק גואל

כשנוסעים לחופשה קצרצרה, יודעים מראש שאי אפשר להספיק לראות את הכל, לכן חשוב לדעת, מיהם אתרי החובה בברצלונה?

ברצלונה הפכה בשנים האחרונות ליעד חביב ומבוקש מאוד ע”י הישראלים משום שהיא אירופאית מחד, אך קרובה אל התרבות שלנו בצורות רבות מאידך.סוכני הנסיעות לא נשארו אדישים לעובדה זו וכך נוצרו להם חופשות ה’קוויקי’ בברצלונה, חופשות שבד”כ מסתכמות בסוף שבוע ארוך – במקרה הטוב. בברצלונה אפשר לטייל גם שבוע ולא לראות את כולה, אך אם ממש יעקמו לי את היד ויכריחו אותי למנות 5 אתרי חובה בברצלונה, כיהודיה טובה, אענה לשאלה בשאלה: עם ילדים או בלי ילדים? נתחיל בלי. כי לרב, ‘קוויקי’ בברצלונה, עושים בלי ילדים. הם נשארים, אחרי אינספור חיבוקים, נישוקים ושקים של רגשי אשמה, אצל הסבתא/דודה/אחות/חברה.

5 אתרי חובה בברצלונה

 1. סגרדה פמיליה
  קצרה היריעה מלהכיל את התיאורים והיופי האינסופי שתתקבלו בו בעת ביקורכם בסגרדה פמיליה. זוהי כנסיה הנשאת לגובה של 170 מטר (!!!) ועוצבה ע”י גאודי. בניתה החלה ב-1883 והופסקה בשל מותו הטראגי של גאודי. מאז בנייתה של הכנסיה חודשה והופסקה מספר פעמים וההערכות היום מדברות על כך שבנייתה תמשך לפחות עד 2026. הכנסיה נבנתה בצורה כזו שניתן לעלות בארבע מאות מדרגות ספירליות עד למגדלי הפעמונים, חוויה מדהימה ובלתי נשכחת. מקצה הכנסיה, נשקף נוף עוצר נשימה החולש על חלק גדול של ברצלונה.
 2. שדרות לה רמבלה
  שדרות לה רמבלה אינן אטרקציה לפי ההגדרה הרגילה, הן לא מתוחמות בגדר או שער ואף אחד לא גובה תשלום בכניסה, אבל…בעיני הן אטרקציה לכל דבר ועיניין!
  השדרה, מתחילתה בככר קטלוניה ועד לסופה, בפסל של קולומבוס היא חגיגה גדולה לעיינים. לכל אורכה תוכלו להתקל באמני רחוב שונים, בתים רבים שעוצבו ע”י גאודי, עשרות רבות של דוכנים המוכרים מזכרות ומוצרי אומנות שונים וחשוב לא פחות, לאורך השדרות פזורות אטרקציות רבות.
 3. שוק בוקרייה
  השוק הוא חגיגה אינסופית לחובבי הצילום. שלל הצבעים והקומפוזיציות שנוצרות באופן טבעי לחלוטין בשוק הקסום הזה, מספקות חומר לצילום לשעות רבות של הנאה צרופה. גם אם אינכם חובבי צילום, השוק הוא בהחלט אחד מאתרי החובה ויש בו גם טוויסט נחמד; אם אתם מעט מתגעגעים לטעם ישראלי, תוכלו למצוא בשוק דוכן פלאפל 🙂
 4. פארק גואל
  פארק גואלהסיפור שעומד מאחורי ההיסטוריה של הפארק הוא למעשה סיפור של מיזם נדל”ני שנכשל כישלון חרוץ, אך הכישלון הזה הוליד את אחד מהמקומות היותר קסומים בברצלונה.פארק גואל הוקם כמיזם נדל”ני של הרוזן אזוביו דה גואל. תוכניתו המקורית הייתה להקים שיכון וילות באזור מרוחק מהעיר הצופה על העיר. כפטרונו של גאודי, היה זה אך טבעי, שגואל ישכור את שירותיו של גאודי בכדי לתכנן ולהכשיר את הקרקע עבור המיזם הזה. גאודי אכן התחיל את עבודתו על הפרוייקט וכתולדה מכך הוא בנה את שער הכניסה למתחם, שתי וילות לדוגמה, והוא אף הספיק להכשיר שטחים נוספים, עליהן היו אמורות להיבנות הווילות השונות.
  גואל ככל הנראה, לא העריך נכונה את גודל עצלנותם של עשירי התקופה שלא רכשו בפרוייקט אף לא ווילה אחת, בשל הריחוק מהעיר.בצער רב, הפרוייקט ננטש ולא נבנו וילות נוספות. האזור נותר עזוב במשך שנים רבות עד שנרכש על ידי עיריית ברצלונה והפך לפארק ציבורי. כיום, המקום פתוח לציבור והוא נותן הצצה נדירה לתוך הווילות אותן עיצב גאודי כמו גם לגנים הסובבים את הווילות, שגם בהם, חותמו של גאודי ברור ומרשים.
 5. הרובע הגותי
  בדומה לשדרות לה רמבלה, גם במקרה הזה, לא מדובר באטרקציה מתוחמת אלא באיזור גדול, הנמצא בלב העיר העתיקה של ברצלונה. גם אלו מכם שלא רואים את עצמם כחובבי אומנות גותית גדולים ואפילו אלו שבכלל לא יודעים בדיוק מהיא אומנות גותית, מילה אחת לי אליכם: “לכו!” יודעים מה? שתי מילים: “לכו לאיבוד!” אפשר ומומלץ להסתובב ברובע הגותי שעות – בלי מפה או GPS. פשוט לכו לשם ואז לכו לאיבוד בסמטאות המדהימות האלו, ככה מגלים את הפינות הכי מיוחדות. גאודי נמצא שם בכל פינה.גאודי

אם יצא והסבתא/דודה/אחות/חברה, בדיוק לא יכלו לשמור על הילדים, או שמה מתכלחילה תכננתם את השהות בברצלונה כטיול משפחתי, אני ממליצה לכם לקרוא את הכתבה שלי על 5 אתרי חובה בברצלונה עם ילדים, שתפורסם בקרוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *